„Szlachetna dezynfekcja”
– rozwiązujemy problem tysięcy osób w ochronie przed COVID-19

“Pro Caritas” to innowacyjny płyn dezynfekcyjny bez alkoholu z nanocząsteczkami srebra, do dezynfekcji rąk i powierzchni, który oferuje Fundacja Pro Caritate w ramach akcji „Szlachetna dezynfekcja”.

Inicjatywie towarzyszy apel o ochronę siebie i najbliższych przed wirusem oraz wsparcie najbardziej potrzebujących w czasie epidemii.

Cały zysk z rozprowadzania płynu zostanie przekazany Caritas Polska na walkę ze skutkami trwającego kryzysu

„Szlachetna Dezynfekcja” jest odpowiedzią na pojawiające się sygnały wskazujące, że w oczekiwaniu na szczepienie wiele osób rezygnuje z regularnej dezynfekcji rąk i powierzchni, z którymi mają kontakt. Powodem jest nie tylko nieprzyjemny zapach środków alkoholowych, ale też ich niepożądane działanie, jak wysuszanie i pękanie skóry czy alergie. Taka postawa wiąże się z ogromnym zagrożeniem w czasie, gdy codziennie słyszymy o tragicznych skutkach trwającej epidemii. Właśnie teraz musimy zachować jeszcze większą ostrożność, aby jak najwięcej z nas mogło doczekać szczepienia.

– Akcją „Szlachetna dezynfekcja” apelujemy, aby perspektywa zaszczepiania przeciw Covid-19 nie zwolniła nas z regularnej ochrony siebie i najbliższych oraz udzielania pomocy najbardziej potrzebującym. We współpracy z ekspertami przygotowaliśmy specjalny płyn dezynfekcyjny bez alkoholu, z dystrybucji którego będzie finansowana pomoc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii – wyjaśnia Michał Pyra, prezes Fundacji Pro Caritate.

Od kilku miesięcy Fundacja Pro Caritate, która jest częścią Caritas Polska oraz inżynierowie chemicy pracowali nad wprowadzeniem do obrotu płynu, który byłby skuteczny i nieszkodliwy dla skóry. Płyn „Pro Caritas” to przełom w ochronie przed wirusem, a hasło „Szlachetna dezynfekcja” dotyczy nie tylko charytatywnego wymiaru akcji. Nazwa nawiązuję także do właściwości płynu, który oprócz substancji czynnej, nadtlenku wodoru, zawiera nanocząsteczki srebra.

– Jesteśmy przekonani, że dbanie o siebie i najbliższych oraz pomoc bliźniemu są istotą chrześcijańskiej odpowiedzialności i solidarności. Dlatego dochód ze sprzedaży płynu „Pro Caritas” zostanie w całości przeznaczony na pomoc najbardziej potrzebujących w czasie pandemiiChronisz siebie i pomagasz innym, czyli bezpieczeństwo i miłosierdzie w jednym – podkreśla Michał Pyra.